# 03. Jak robić dobre zdjęcia bez drogiego aparatu?

Heeeej Wam! :* Tu znowu Jola. Kasia aktualnie choruje i nadrabia zaległości w szkole – więc jeszcze musicie poczekać, aż napisze dla Was posta. Mam teraz troszkę „luzu” i korzystam z chwili wolnego czasu, by coś dla Was napisać. Dzisiaj postanowiłam znów odnieść się do czegoś o co często jestem pytana przez znajomych – jak wykonuję zdjęcia. Większość moich fotografii wykonuję iPhonem (zdjęcia z postu o włosach były w całości wykonane tym telefonem) lub telefonem HTC DESIRE HD oraz aparatem cyfrowym marki Panasonic LUMIX (Kasia swój aparat ma z tej samej serii). Obie bardzo polecamy i jesteśmy zadowolone ze zdjęć jakie aparaty wykonują. Moim marzeniem jest posiadanie lustrzanki. Jednak obawiam się, że będzie to spory wydatek, który głównie będzie stał na mojej komodzie. Może teraz, kiedy mam bloga – kupię lustrzankę. Zanim to jednak nastąpi będę musiała kontynuować wykonywanie moich zdjęć „cyfrówką” lub telefonem. 🙂

Zdjęcie wykonane aparatem cyfrowym, o którym wspomniałam wcześniej. Zostało przerobione tylko przez filtry dostępne w telefonie marki Apple.

Przejdźmy do sedna! (stwierdziłam, że lepiej się czyta podpunkty niż ciągły tekst, więc porady będę pisać w taki sposób) 🙂

» 1. Światło.
To najważniejsze! Jeśli chcecie mieć ładne zdjęcie „gorszym” aparatem, dobre światło jest niezbędne. Kiedy jest już ciemno i świeci się tylko lampka w pokoju – zdjęcie viagra pas cher wyjdzie słabe. Sama robię zdjęcia w południe lub w godzinach okołopołudniowych. Po godzinie 15:00 zdjęcia robione w domu nie wyjdą. Jeśli chodzi o zdjęcia na zewnątrz – zależy to bardzo od słońca. Jeśli jest jasno, jednak „pod chmurką”, zdjęcia mogą wyjść brzydsze niż oczekujemy.

Zdjęcie również wykonane aparatem cyfrowym, przerobione przez Instagram.

» 2. Ustawienie.
Jeśli robię zdjęcie krajobrazu – zwracam uwagę jak on wygląda w aparacie, chwytam tylko to co wygląda dobrze, a nie wszystko co wygląda ładnie w rzeczywistości. Wykonując „selfie” ustawiam się naturalnie lub sprawdzam w lustrze kiedy wyglądam dobrze.
Zdjęcia, na których ma się bardzo sztuczny wyraz twarzy (np. mocno ściśnięte usta, nienaturalna poza, wydęte usta lub sztuczny uśmiech) zaraz są zauważane przez osoby, które widują nas na co dzień i wiedzą jak wyglądamy normalnie.

Zdjęcie robione HTC DESIRE HD, przeróbka: Instagram.

» 3. Nie oczekuj za wiele.
Skoro wiesz, że wykonujesz zdjęcie telefonem lub aparatem cyfrowym – nie licz na to, że zdjęcie będzie wyglądać jak z profejsonalnej sesji u fotografa. Wykonaj najpierw kilka próbnych zdjęć, by wiedzieć na co stać Twój aparat, wypróbuj też jego wszystkie opcje.

» 4. Dobra przeróbka.
Chyba zrobię osobny post na ten temat, bo mam o to naprawdę masę pytań.
Najlepiej sprawdzić recenzję programów graficznych zanim je pobierzecie. A co najważniejsze, pamiętajcie – mniej znaczy więcej. Nie przerabiajcie za mocno swoich zdjęć. To, że wyglądają one dobrze na Waszym ekranie, nie oznacza, że na ekranie innej osoby również.

Zdjęcie: HTC DESIRE HD, przeróbka: Instagram.

Mam nadzieję, że post się Wam spodobał:* Życzę Wam ślicznych zdjęć. 🙂 Buziaki!

Jola ♥

http://www.find-agirlfriend.com
CategoriesBez kategorii

9 Replies to “# 03. Jak robić dobre zdjęcia bez drogiego aparatu?”

  1. Lustrzanka to naprawde fajna sprawa !;) Ja zainwestowałam i napewno nie żałuje 🙂
    madameeangela.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *